Ekskluzywny pokaz spektaklu i premiera DVD „NIŻYŃSKI”

„Niżyński” powstał w 2005 r. i miał być pokazany zaledwie kilka razy. W lutym 2018 roku, po trzynastu latach, odbędzie się premiera płyty DVD – wyjątkowego, ekskluzywnego projektu zamykającego historię tego niezwykłego, kultowego dla wielu spektaklu. W ciągu tych lat odbyło się ponad 200 pokazów, kilka pożegnań i trudno nawet zliczyć ile – na życzenie jego wielbicieli – powrotów „Niżyńskiego” na scenę.

Spektakl zdobył kilkanaście nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach. Doczekał się realizacji w języku angielskim i rosyjskim, a angielska wersja spektaklu przyniosła odtwórcy głównej roli Nagrodę Mediów Thespis Media Award podczas Międzynarodowego Festiwalu Monodramów w Kilonii.

Zawsze prezentowany przy nadkompletach publiczności, zawsze owacyjnie przez nią przyjmowany, wywołujący emocje jakich nie doświadcza się często.

Rola Kamila Maćkowiaka „porównywanego do kreacji Krystyny Jandy w spektaklu `Maria Callas’” została nazwana „najpiękniejszym teatrem jednego aktora”, „niewiarygodnym pokazem aktorskiej siły” , w którym jego „genialna gra aktorska i taniec stworzyły poruszające, sięgające granic wytrzymałości, przeżycie teatralne”.*

Tak pisali krytycy, a uwielbiająca to przedstawienie publiczność domagała się, by bóg tańca, Niżyński, raz, i jeszcze raz, i jeszcze raz, i kolejny raz pojawiał się na scenie….

Właśnie dzięki tej oddanej, wiernej publiczności monodram w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego, z wybitną rolą Kamila Maćkowiaka, doczekał się swej adaptacji telewizyjnej.

Lutowe pokazy „Niżyńskiego”, 21 i 22 lutego 2018, odbędą się jako podziękowanie dla wszystkich tych, którzy opłacając odpowied-ni pakiet wsparli realizację DVD adaptacji telewizyjnej spektaklu podczas prowadzonej przez Fundację Kamila Maćkowiaka zbiórki publicznej na portalu odpalprojekt.pl. Pozostałe miejsca będą dostępne w zakładce „Bileteria” na stronie FKM:

www.fundacjamackowiaka.org (z imienną rezerwacją w cenie 170 zł i bez rezerwacji w cenie 120 zł) lub telefonicznie pod numerem 794 460 500.

W LUTYM 2018 r. PO RAZ OSTATNI „NIŻYŃSKI” WYJDZIE NA SCENĘ. MAĆKOWIAK, JAK NAPISALI KRYTYCY, GRAJĄC CZŁOWIEKA OKRZYKNIĘTEGO BOGIEM TAŃCA, DA POPIS MISTRZOWSKIEGO ODDANIA SIĘ ROLI.

* w tekście wykorzystano recenzje spektaklu „Niżyński” z lat 2005 – 2017