Katarzyna Żak gościem Fundacji Kamila Maćkowiaka

Wyjątkowy, muzyczny spektakl z muzyką na żywo, spotkanie Kasi Żak z publicznością, które poprowadzi Kamil Maćkowiak oraz lampka wina na zakończenie sezonu artystycznego fundacji.

Z przykrością informujemy, że koncert Katarzyny Żak został odwołany. Mamy nadzieję, że w przyszłości nadarzy się okazja do spotkania z Panią Kasią i pięknymi utworami z płyty „Bardzo przyjemnie jest żyć”.

Już 27 czerwca serdecznie zapraszamy Państwa na wyjątkowy wieczór – kolejne spotkanie z cyklu „goście Fundacji Kamila Maćkowiaka”, tym razem w nowej odsłonie. Na nasze zaproszenie Katarzyna Żak, aktorka teatralna i telewizyjna, znana z wielu ról, m.in. kultowej Solejukowej z serialu „Ranczo”, zaprezentuje swój muzyczny spektakl z piosenkami z albumu „Bardzo przyjemnie jest żyć”. Autorami  tekstów są niewątpliwe osobowości polskiej sceny muzycznej m. in. Magda Czapińska, Artur Andrus, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek i Michał Zabłocki, całości muzycznie dopełnił Hadrian Filip Tabęcki. Atrakcyjności przedsięwzięciu dodaje fakt, że zdecydowana większość utworów ma charakter premierowy. Poza jednym wyjątkiem, teksty i aranżacje powstały z myślą o Katarzynie Żak.
Kilkanaście piosenek na płycie tworzy istną mieszankę nastrojów: muzycznego żartu, dystansu do życia, miłosnych historii i marzeń. Czyli tych wszystkich smaczków, dzięki którym tak przyjemnie jest żyć. Całość okraszona pełną energii interpretacją Katarzyny Żak, warta jest skosztowania.

Katarzyna Żak – torunianka, aktorka teatralna i telewizyjna, znana jest polskiej publiczności z cieszących się u nas powodzeniem produkcji serialowych takich jak: „M jak miłość”, „Na Wspólnej” czy „Ranczo”.  Ta wszechstronnie uzdolniona artystka do studia nagrań weszła nie po raz pierwszy. Ma na swoim koncie solową płytę „Młynarski – Jazz” ze standardami jazzowymi w przekładzie Wojciecha Młynarskiego. Z własnym recitalem od kilku lat jeździ z powodzeniem po całym kraju. Na deskach teatralnych widzowie także mieli okazję  oglądać panią Katarzynę w przedstawieniach muzycznych: „Brassens”, „Chicago”, „Piaf”, „Brecht”  czy „Siostrunie”.

Muzycy:

Piotr Banaszek – piano
Witold Cisło – perkusja
Bartek Krauz – akordeon
Piotr Malicki – gitara

Wyjątkowy, klimatyczny wieczór to nie tylko spektakl Kasi, ale także rozmowa – spotkanie dwojga aktorów. Z przymrużeniem oka Katarzyna Żak i Kamil Maćkowiak porozmawiają o zawodzie, Kasi rolach, anegdotach teatralnych, serialowych i nie tylko.

Wszystko przy lampce wina i niezobowiązującej atmosferze czerwcowego wieczoru.

Zapraszamy 27 czerwca, o godz. 19.00 do Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych przy ul. Zachodniej 54/56 w Łodzi.

Bilety na stronie fundacji w zakładce bileteria oraz pod numerem 794 460 500.

⇒ rezerwacja biletów – BILETERIA »
⇒ sprawdź – REPERTUAR »

Foto: własność Katarzyny Żak