Najnowsza premiera Fundacji – „50 słów” z Cynke i Maćkowiakiem

Zakończyliśmy piąty sezon naszej działalności i powinniśmy udać się na urlop. Ale teatr to, jak zapewne wiecie, takie miejsce, którym żyje się cały rok i przy pracy w którym ciągle wybiega się myślami naprzód.

Przez kilka lat obecności na łódzkiej scenie przyzwyczailiśmy już naszych widzów do tego, że w wakacje przygotowujemy coś nowego i pracujemy pełną parą. I słowo „para” to słowo najbardziej tutaj odpowiednie. Nasza kolejna sztuka, do której próby właśnie się rozpoczęły, to właśnie tekst na dwie osoby, parę. W głównych rolach zobaczycie Katarzynę Cynke i Kamila Maćkowiaka, czyli duet, który wielu z Was pamięta ze spektaklu granego w Teatrze Jaracza – „Zszywanie”.

„50 słów to bardzo atrakcyjny i interesujący tekst dla dwójki aktorów.

Sztuka Michaela Wellera jest kameralnym studium niespełnionych oczekiwań, niedojrzałości, poczucia winy i egoizmu ,ale także potrzeby ciepła i bliskości.

Przedstawienie reżyseruje Waldemar Zawodziński, z którym zaszczyt mamy pracować już po raz kolejny – spektakle „Niżyński”, „Wywiad” czy ostatnia nasza premiera „Cudowna terapia” to tytuły, których sukces zawdzięczamy także Jego reżyserii.

Sztuka „50 słów”, za co bardzo dziękujemy, została dofinansowana ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

Premiera odbędzie się 24 listopada i będzie jedną z dwóch, które zaplanowaliśmy w nadchodzącym sezonie artystycznym.