FIO SZKOLENIA

Fundacja Kamila Maćkowiaka – tworzy, bawi i…szkoli

fio_logoW okresie od 16 września do 24 października 2014 nasza Fundacja „tętniła” życiem.
Było gwarno, twórczo i wesoło. A wszystko to za sprawą szkoleń, na które FKM otrzymała dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
W szkoleniach wzięło udział ponad 40 osób z organizacji pozarządowych, którzy systematycznie uczęszczali na zajęcia z „Wystąpień Publicznych” i „Komunikacji Interpersonalnej”.

Od naszych ekspertów można było dowiedzieć się, jak korzystnie zaprezentować swoją organizację w mediach i podczas wszelkich wystąpień publicznych, jak stworzyć ofertę, która zainteresuje sponsorów oraz gdzie szukać dodatkowych środków finansowych na realizację pomysłów.
Poza zajęciami grupowymi oferowaliśmy doradztwo w zakresie zewnętrznego pozyskiwania środków, spotkania „jeden na jeden”, dzięki którym każdy z uczestników miał szansę uzyskać indywidualne porady.

Dużym zainteresowaniem cieszył się moduł zajęć z Wystąpień Publicznych, na którym omawialiśmy poniższe zagadnienia:
– strach – dlaczego boimy się „tego”?
– Twoje imię -Twoja ikona,
– jak zainteresować sobą grupę na wejściu (kontakt wzrokowy, uśmiech…),
– jakim typem mówcy jestem?
– typy uczestników – jak sobie z nimi radzić,
– higiena versus zagrożenia dla głosu,
– odwrotność stylów,
Wszystko połączone z ćwiczeniami z improwizacjami.

Uczestnicy warsztatu zdobyli wiedzę i techniki niezbędne do umiejętnego skonstruowania wystąpienia publicznego. Umiejętności świadomego kreowania swojego wizerunku podczas wystąpienia publicznego.Wspólnie wypracowaliśmy techniki, które wpływają na skuteczną komunikację.
Na konferencji uwieczniającej cykl naszych szkoleń, każdy uczestnik otrzyma zapis CD na którym utrwalone zostaną wybrane elementy wystąpień danego uczestnika podczas zajęć, zdjęcie grupowe i indywidualne.

Zdjęcia ze szkoleń

Zdjęcia z konferencji podsumowującej