TO JUŻ 6 LAT! – inauguracja sezonu 2018/19

TO  JUŻ 6 LAT! – inauguracja sezonu 2018/19

TO JUŻ 6 LAT! – inauguracja sezonu 2018/19

Czas płynie tak szybko, że zanim zauważyliśmy minęły wakacje i za chwilę rozpoczynamy kolejny sezon. Tak, tak, trudno w to uwierzyć – już szósty!

Zapewniając Państwu emocje, których oczekują wszyscy wielbiciele teatru, spełniamy także swoje marzenia. Dzięki Państwa wsparciu i niesłabnącej wierze w sens naszych działań, większość planów, które sobie założyliśmy udało nam się zrealizować.

U progu szóstego sezonu warto zatem wspomnieć, że mamy własną siedzibę, Biuro Obsługi Widza w samym sercu miasta oraz w pełni profesjonalne słupy reklamowe, które codziennie zachęcają naszych widzów do tego, by spotkać się z nami w teatrze.

Gdy Fundacja dopiero raczkowała zrealizowaliśmy film pełnometrażowy „Projekt DIVA” – kamery śledziły każdy nasz krok rejestrując powstanie pierwszego z naszych spektakli, wciąż cieszącego się Państwa sympatią i wiele razy nagradzanego „DIVA Show”. Spektakl przyniósł nam szczęście, bo po nim powstało ich jeszcze kilka.

Dzięki wsparciu naszych widzów w ramach zbiórki na portalu odpoalprojekt.pl zrealizowaliśmy telewizyjną adaptację monodramu Kamila Maćkowiaka „Niżyński”.

Te pięć minionych sezonów to również nagrody – zarówno dla Kamila Maćkowiaka jak i dla wyprodukowanych przez nas spektakli. Otrzymaliśmy między innymi:

• Nagrodę im. Leona Schillera 2013 dla twórcy sezonu, za scenariusz, reżyserię, choreografię i wykonanie monodramu „DIVA show”
  • Nagrodę publiczności Plaster Kultury 2013 za spektakl „DIVA Show”
  • Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Monodramów WROSTJA 2015 za spektakl „DIVA Show”
  • Główną nagrodę w plebiscycie widzów HALOKULTURA za rolę w spektaklu „Cudowna terapia” w reż. W. Zawodzińskiego
  • Nagrodę Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie twórczości artystycznej
  • Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi w dziedzinie kultury

W naszych spektaklach grają aktorzy najlepszych scen w Polsce: Teatru Narodowego w Warszawie ( Patrycja Soliman), Teatru Polonia w Warszawie ( Paweł Ciołkosz) czy Teatru Jaracza w Łodzi ( Ewa Audykowska-Wiśniewska, Katarzyna Cynke, Mariusz Słupiński). Z podziwem przyglądamy się nabierającej tempa karierze debiutującej u nas w spektaklu „Wywiad” Karoliny Sawki, której tę karierę wróżyliśmy i która to przepowiednia zdaje się spełniać.

Wielkim zaszczytem jest dla nas współpraca z jednym z najwybitniejszych reżyserów, Waldemarem Zawodzińskim, który realizuje z nami już trzecie przedstawienie – w nowy sezon wchodzimy zbierając środki na ten właśnie projekt: spektakl „50 słów” z Katarzyną Cynke i Kamilem Maćkowiakiem w rolach głównych.

Powstanie spektakli „DIVA Show”, „AMOK” i „Cudowna terapia” możliwe było dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Łodzi, podobnie jak powstanie właśnie realizowanego przez nas spektaklu „50 słów” – za to wsparcie bardzo dziękujemy.

Dziękujemy także wszystkim wspierającym nas mediom, mecenasom kultury, wszystkim tym z Państwa, którzy realizację tego przedsięwzięcia już wsparli i polecamy się  życzliwej uwadze. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę, bo każda, nawet najmniejsza kwota, jest dla nas bardzo ważna. Wpłaty można dokonywać klikając w poniższy link:

W zamian proponujemy możliwość uczestniczenia w zakulisowych przygotowaniach do spektaklu, próbie generalnej, możliwość rozmowy z aktorami i inne atrakcyjne dla każdego teatromana niespodzianki.

Nie bylibyśmy w miejscu, w którym jesteśmy gdyby nie zaangażowanie i wsparcie naszych partnerów.

Jednego wciąż nie mamy – własnej sceny. Ale ponieważ marzenia się spełniają, mamy nadzieję, że i to wkrótce się spełni.

Z tą właśnie myślą wchodzimy w szósty, pełen wyzwań sezon, w którym nie przestaniemy szukać partnerów i sponsorów, bo wierzymy, że razem możemy więcej. Chcielibyśmy, byście nam Państwo i w tym sezonie, tak jak w poprzednich, towarzyszyli.