Mariusz Słupiński

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.
Debiutował w spektaklu „Szklana menażeria” w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Aktor Teatru Jaracza w Łodzi, gdzie można zobaczyć go między innymi w „Mrocznych perwersjach codzienności” w reżyserii Rafała Sabary, „Z miłości” w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego czy w „Nocy Helvera” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. W Teatrze Kamienica w Warszawie gra w spektaklu „TEST” w reżyserii Tomasza Obary.
W spektaklach Teatru Fundacji Kamila Maćkowiaka pojawia się w dwóch rolach – niekonwencjonalnego terapeuty w „Cudownej terapii” oraz skrywającego wiele tajemnic doktora Mirandy w „Śmierci i dziewczynie” (oba spektakle w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego).
Od 13 lat Mariusza Słupińskiego oglądać można także w popularnym serialu „Na wspólnej”(TVN).