Fundacja Kamila Maćkowiaka i Fundacja IKEA.

Z końcem października 2013 Kamil Maćkowiak został zaproszony do wzięcia udziału w projekcie organizowanym przez IKEA – “Każdy pluszak to historia. Pluszaki dla edukacji”.

Spośród nadesłanych zdjęć pluszaków każda z gwiazd została poproszona o napisanie dwuminutowej bajki, której bohaterem jest pluszak z wachlarza zabawek oferowanych przez IKEA.

My (FKM) wybraliśmy czarno – białą pandę, która przyciągnie maluchy swoją miękką, okragłą i z pięknym pyszczkiem sylwetką. To właśnie o Pandzie – Kuleczce napisaliśmy bajkę „Maleńka…bo ona taka maleńka”, którą Kamil przy współpracy przedstawicieli IKEA nagrał w łódzkim studio TOYA,by później została wydana na płycie. Płyty z bajkami każde dziecko otrzyma wizytując IKEA (na terenie całego kraju) w dniu 6 grudnia 2013.

Jesteśmy pewni, że Bajka na Mikołajki ozdobi każdą małą buzię radosnym uśmiechem.

My również czekamy na efekt pracy Kamila. Kolejnej pracy, która nie jest związana bezpośrednio z teatrem…