Katarzyna_Żak_Fundacja_Kamila_Mackowiaka

Katarzyna Żak gościem Fundacji Kamila Maćkowiaka

Wyjątkowy, muzyczny spektakl z muzyką na żywo, spotkanie Kasi Żak z publicznością, które poprowadzi Kamil Maćkowiak oraz lampka wina na zakończenie sezonu artystycznego fundacji.

Z przykrością informujemy, że koncert Katarzyny Żak został odwołany. Mamy nadzieję, że w przyszłości nadarzy się okazja do spotkania z Panią Kasią i pięknymi utworami z płyty “Bardzo przyjemnie jest żyć”.

Już 27 czerwca serdecznie zapraszamy Państwa na wyjątkowy wieczór – kolejne spotkanie z cyklu „goście Fundacji Kamila Maćkowiaka”, tym razem w nowej odsłonie. Na nasze zaproszenie Katarzyna Żak, aktorka teatralna i telewizyjna, znana z wielu ról, m.in. kultowej Solejukowej z serialu „Ranczo”, zaprezentuje swój muzyczny spektakl z piosenkami z albumu „Bardzo przyjemnie jest żyć”. Autorami  tekstów są niewątpliwe osobowości polskiej sceny muzycznej m. in. Magda Czapińska, Artur Andrus, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski, Jan WołekMichał Zabłocki, całości muzycznie dopełnił Hadrian Filip Tabęcki. Atrakcyjności przedsięwzięciu dodaje fakt, że zdecydowana większość utworów ma charakter premierowy. Poza jednym wyjątkiem, teksty i aranżacje powstały z myślą o Katarzynie Żak.
Kilkanaście piosenek na płycie tworzy istną mieszankę nastrojów: muzycznego żartu, dystansu do życia, miłosnych historii i marzeń. Czyli tych wszystkich smaczków, dzięki którym tak przyjemnie jest żyć. Całość okraszona pełną energii interpretacją Katarzyny Żak, warta jest skosztowania.

Katarzyna Żak – torunianka, aktorka teatralna i telewizyjna, znana jest polskiej publiczności z cieszących się u nas powodzeniem produkcji serialowych takich jak: „M jak miłość”, „Na Wspólnej” czy „Ranczo”.  Ta wszechstronnie uzdolniona artystka do studia nagrań weszła nie po raz pierwszy. Ma na swoim koncie solową płytę „Młynarski – Jazz” ze standardami jazzowymi w przekładzie Wojciecha Młynarskiego. Z własnym recitalem od kilku lat jeździ z powodzeniem po całym kraju. Na deskach teatralnych widzowie także mieli okazję  oglądać panią Katarzynę w przedstawieniach muzycznych: „Brassens”, „Chicago”, „Piaf”, „Brecht”  czy „Siostrunie”.

Muzycy:

Piotr Banaszek – piano
Witold Cisło – perkusja
Bartek Krauz – akordeon
Piotr Malicki – gitara

Wyjątkowy, klimatyczny wieczór to nie tylko spektakl Kasi, ale także rozmowa – spotkanie dwojga aktorów. Z przymrużeniem oka Katarzyna ŻakKamil Maćkowiak porozmawiają o zawodzie, Kasi rolach, anegdotach teatralnych, serialowych i nie tylko.

Wszystko przy lampce wina i niezobowiązującej atmosferze czerwcowego wieczoru.

Zapraszamy 27 czerwca, o godz. 19.00 do Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych przy ul. Zachodniej 54/56 w Łodzi.

Bilety na stronie fundacji w zakładce bileteria oraz pod numerem 794 460 500.

⇒ rezerwacja biletów – BILETERIA »
⇒ sprawdź – REPERTUAR »

Foto: własność Katarzyny Żak