Spektakl WIGILIA premiera

Premiera “WIGILII” za nami!

W miniony weekend odbyła się premiera spektaklu “WIGILIA” w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego z Mileną LisieckąKamilem Maćkowiakiem w rolach głównych.

Sztuka autorstwa Daniela Kehlmanna została owacyjnie przyjęta przez widzów. Z pewną obawą decydowaliśmy się na rzadki w teatrze gatunek- thriller polityczny. Do tego – niezwykle ascetyczne – scenografia i oprawa muzyczna, wcale tych wątpliwości nie umniejszały… A jednak „ograniczenia czynią mistrzów. Cechą nadrzędną Mileny Lisieckiej grającej filozofkę jest powściągliwość. Przeciwstawia się jej rozedrganie, nerwowość, dynamiczność oficera – Kamila Maćkowiaka. Oni wypełniają całą przestrzeń teatralną.” /Małgorzata Karbowiak, KALEJDOSKOP Kulturalny/.

Wbrew naszym wątpliwościom spektakl wywołał sporo refleksji i skłonił do przemyśleń na temat kondycji współczesnego świata.

“Sztuka jest swoistym moralitetem rozpisanym na dwa głosy. Oba – Mileny Lisieckiej i Kamila Maćkowiaka – mają moc./…/ Aktorski duet trzyma widownię w ryzach od pierwszej do ostatniej minuty”/Renata Sas, Express Ilustrowany/.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przy realizacji naszej dziesiątej produkcji pracowali. Szczególne podziękowania należą się Danucie Kamińskiej, która odpowiadała za wizerunek postaci granej przez Milenę Lisiecką oraz firmie JOYVI, która zadbała o kostium bohatera granego przez  Kamila Maćkowiaka.

Kamil Maćkowiak w spektaklu "WIGILIA", foto Joanna Jaros
Kamil Maćkowiak w spektaklu “WIGILIA”, foto Joanna Jaros

Kolejne pokazy spektaklu “WIGILIA” odbędą się:

• 30.X., godz. 19:00
  • 7 i 8. XII., godz.19:00

Bilety dostępne są pod numerem 794 460 500 oraz w bileterii.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim naszym Gościom, Widzom, za towarzyszenie nam w tak ważnych dla nas momentach.

Na kolejną premierę zapraszamy już do MONOPOLIS, gdzie w styczniu pokażemy spektakl “Śmierć i dziewczyna” jednocześnie inaugurując działalność Sceny Monopolis.
Tymczasem zachęcamy do obejrzenia naszych relacji z obu premier.

Premiera dzień 1

Premiera dzień 2