Śmierć i dziewczyna – alternatywna wersja plakatu autorstwa Michała Batorego

Miło nam poinformować, że z  inicjatywy Prezesa Zarządu firmy VIRAKO Krzysztofa Witkowskiego, do spektaklu „ŚMIERĆ I DZIEWCZYNA” produkowanego przez Fundację Kamila Maćkowiaka (reżyseria Waldemar Zawodziński), powstała alternatywna wersja plakatu.
Plakat promujący zarówno sam spektakl jak i inaugurację nowego miejsca na kulturalnej mapie Łodzi – Sceny Monopolis, zaprojektował Michał Batory, jeden z najbardziej cenionych plakacistów na świecie, laureat wielu międzynarodowych nagród.

Jego prace prezentowały galerie na całym świecie, między innymi Les Arts Décoratifs w Luwrze.

Symbolicznego przekazania plakatu Kamilowi Maćkowiakowi dokonał Prezes Krzysztof Witkowski, a ekspozycję plakatu można już oglądać w centrum Łodzi.
Inauguracja Sceny Monopolis, podczas której Teatr Fundacji Kamila Maćkowiaka zaprezentuje spektakl „ŚMIERĆ I DZIEWCZYNA” z Jowitą Budnik, Kamilem Maćkowiakiem i Mariuszem Słupińskim odbędzie się 18 i 19 stycznia 2020 o godzinie 19:00.