Cudowna Terapia

Joanna i Wiktor są małżeństwem od kilkunastu lat, mają dzieci, prowadzą ustabilizowane i dość przewidywalne życie. Są typowymi przedstawicielami klasy średniej, nie mają problemów finansowych. Niegdyś bardzo w sobie zakochani dziś, dobiegając czterdziestki, są emocjonalnie wypaleni i sfrustrowani; zgrany zespół stanowią już tylko podczas kłótni. Zgodni są co do jednego – winę za rozpad związku ponosi współmałżonek. Na takim właśnie zakręcie życiowym trafiają na terapię. Cudowną terapię.

Błyskotliwa przewrotność sztuki pokazuje, że życie osobiste terapeuty jest równie pogmatwane jak życie jego pacjentów. Spektakl – choć ma charakter komediowy – skłania do refleksji, że nie wszystko jest takim, jakim z pozoru się wydaje, uświadamia widzom jak wiele zależy od okoliczności. Pozwala wierzyć, że z każdego, nawet największego, zakrętu da się przy odrobinie dobrej woli wyjść i pokazuje, że choć konflikty wydają nam się w danym momencie najważniejsze i czasem burzą spokój każdego z nas, to zdarza się nam zapomnieć, że to tylko niewielka część czegoś znacznie większego – dłuższej, ważniejszej relacji.

W spektaklu występuje Patrycja Soliman, Mariusz Słupiński, Kamil Maćkowiak.

Czas trwania: 90 minut

Zdjęcia: