Diva Show

Spektakl „Diva Show” mieści się w konwencji stand-upu. To historia mężczyzny ze zdiagnozowanym zaburzeniem osobowości „borderline”, narcystycznie uzależnionego od potrzeby akceptacji, marzącego o uznaniu i estradowym sukcesie. Nie jest to jednak, jak mogłoby się wydawać, historia drag queen. Opowieść o bohaterze jest czymś więcej – to obraz człowieka wychowywanego przez samotną matkę, w rodzinie pozbawionej czułości i bliskości. Człowieka, który od dziecka marzy o byciu gwiazdą. Z fantazji rodzi się własna kreacja Tiny Turner, będącej jego idolką. Osią spektaklu jest poszukiwanie własnej tożsamości seksualnej i płciowej – zmagania z odpowiedzią na pytanie kim, a może czym, jest bohater. Maćkowiak nie boi się interakcji z widzami, przez cały czas trwania spektaklu prowadzi z nimi momentami dowcipny, momentami poważny, dialog. Przeprowadza widzów od śmiechu, poprzez wzruszenie, do łez i – co najważniejsze – skłania do głębokiej refleksji nad własnym życiem.

W spektaklu występuje Kamil Maćkowiak.

Czas trwania: 110 minut

Zdjęcia: