Szósty sezon dobiega końca

To niewiarygodne – dopiero co szósty sezon się rozpoczynał, a właśnie go kończymy. Nasze założenie, by w każdym sezonie prezentować naszym widzom jedną premierę zostało zrealizowane i to nawet z nadwyżką, bo premiery przygotowaliśmy aż dwie.
Tak się składa, że oba premierowe spektakle są dla nas rodzajem sentymentalnej podróży w czasie: po dziesięciu latach, w spektaklu „50 słów” na scenie ponownie spotkali się Katarzyna Cynke i Kamil Maćkowiak, a role w spektaklu w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego wielu z naszych widzów odebrało jako kontynuację tych z kultowego już „Zszywania” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej.
Drugi z naszych premierowych spektakli pokazanych w tym sezonie jest tak naprawdę… re-premierą. Tym razem wracamy o pięć lat wstecz – to wówczas po raz ostatni Ewa Audykowska- Wiśniewska i Kamil Maćkowiak zagrali po raz ostatni w „Totalnie szczęśliwych” w reżyserii Jacka Filipiaka. W Sylwestra ta para, znana już widzom doskonale ze spektaklu „Ławeczka na Piotrkowskiej” ponownie, z sukcesem, wcieliła się w role Elisabeth i Andreasa. Scenografia zmieniła swój kolor, bohaterowie dojrzeli, ale sympatia widzów pozostała taka sama, a nawet znacząco się zwiększyła.

Ten sezon to także pożegnanie ze spektaklem „Ławeczka na Piotrkowskiej”. Jak to zwykle z pożegnaniami naszych spektakli bywa – widzowie zdecydowali, że nieco się ono przedłużyło… Żegnaliśmy Wandę i Kazimierza vel Jerzego vel Stanisława w styczniu, w maju, a po raz ostatni spotkamy się z uwielbianym przez publiczność duetem w czerwcu. „Ławeczka na Piotrkowskiej” nie znika jednak z naszej oferty spektakli zamkniętych, eventowych, granych na specjalne życzenie firm. Właśnie w takich specjalnych okolicznościach ta urocza, komediowa para grana przez Ewę Audykowską – Wiśniewską i Kamila Maćkowiaka zawsze chętnie się ze swoimi sympatykami spotka.

W sezonie 2018/2019 ukazał się pierwszy numer naszej autorskiej gazety – pod Wasze strzechy trafił „KULTURALNIK Łódzki”. Na tyle się czytelnikom spodobał, że już wkrótce pochwalimy się kolejnym jego numerem. Nakład pierwszego, mimo, że duży, szybko się wyczerpał, ale jego wersja pdf. nadal dostępna jest tutaj: Kulturalnik nr 1 / 2018

To właśnie w nim zamieścimy repertuar na miesiące powakacyjne, ale przed nami jeszcze te spektakle, które zagramy w czerwcu. Zobaczyć będzie można po raz ostatni w tym sezonie wspomnianą „Ławeczkę na Piotrkowskiej” /4 czerwca, 19:00/, „Cudowną terapię” /5 czerwca, 19:00/ oraz kończący sezon spektakl „Totalnie szczęśliwi” /16 czerwca, 19:00/.

I na koniec informacja, którą żyliśmy przez cały niemal mijający sezon i którą podzielić mogliśmy się z naszymi widzami dopiero w marcu, tuż po oficjalnej konferencji prasowej – Kamil Maćkowiak został dyrektorem artystycznym Sceny Monopolis i wszystkie nasze spektakle w nadchodzącym sezonie zobaczyć będzie można już w nowym miejscu, na nowej scenie i w nieco innej odsłonie, którą nowe okoliczności stwarzają.

konferencja Monopolis, foto: Joanna Jaros

Wspólnie z naszymi widzami czekamy na nadchodzące zmiany licząc, że będą nam w nich towarzyszyć i nadal chętnie spotykać się z nami na spektaklach w sezonie 2019/2020.

wnętrze teatru „Scena Monopolis”, źródło: Monopolis