WYWIAD – premiera już za miesiąc!

29 i 30 października 2016 roku odbędzie się premiera sztuki autorstwa Stephana Lacka realizowanej przez Fundację Kamila Maćkowiaka pt.”WYWIAD”.

Spektakl reżyseruje Waldemar ZAWODZIŃSKI, wieloletni dyrektor Teatru Jaracza w Łodzi, a w rolach głównych występują debiutująca na dużej scenie Karolina SAWKA, znana z roli Nel w ekranizacji “W pustyni i w puszczy”, obecnie studentka wydziału aktorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz Paweł CIOŁKOSZ, aktor filmowy, teatralny, telewizyjny i dubbingowy znany szerszej publiczności z jednej z głównych ról w popularnym serialu TVN “Singielka” oraz z licznych kreacji, które stworzył w spektaklach w reżyserii Krystyny Jandy ( m.in.: “Pocztówki z Europy”, “Matki i synowie”).

WYWIAD, Karolina Sawka, Paweł Ciołkosz_foto Joanna Jaros (2)
Redakcja prestiżowego dziennika wymusza na doświadczonym dziennikarzu, korespondencie wojennym, przeprowadzenie wywiadu z młodą, ekscentryczną i kapryśną gwiazdą filmową
i telewizyjną, ulubienicą milionów widzów, szczególnie młodego pokolenia.

Spotkanie dwóch silnych, barwnych i z pozoru bardzo odmiennych osobowości przeradza się w fascynujący, śmieszny, a zarazem okrutny pojedynek cynicznych i bezwzględnych graczy.

Autokreacja bohaterów staje się ważniejsza od ich prawdziwego wizerunku. Kłamstwo jest tu niewinnym odstępstwem od prawdy, a opowieści o własnym życiu nie muszą być prawdziwe, muszą być jak atrakcyjny scenariusz.

To w gruncie rzeczy opowieść o sile oddziaływania mediów, ich bezwzględnej manipulacji, cynicznym dążeniu do wytyczonych celów, uzyskaniu efektu za każdą cenę.

W tym świecie bez moralności wszystko jest na sprzedaż, nawet najbardziej intymne sfery życia bohaterów stają się w ich rozpasanym ekshibicjonizmie przedmiotem handlu. Gubi się rozróżnienie na sprawy ważne i błahe. Problemy fundamentalne, nierzadko bolesne, mieszają się z plotkarsko -sentymentalną rozrywką. Wszystko jest produktem. Każdy może stać się …. produktem.

WYWIAD, Karolina Sawka, Paweł Ciołkosz_foto Joanna Jaros

autor: Stephan Lack
tłumaczenie: Marek Szalsza
reżyseria: Waldemar Zawodziński